Najczęstsze pytania
0 / 20
Czy kupujecie każdy samochód?

Kupujemy tylko auta zarejestrowane w Polsce.

Nie kupujemy samochodów poważnie uszkodzonych, po ciężkich szkodach, bez prawa rejestracji, przeznaczonych na części, samochodów z kierownicą po prawej stronie tzw. „przekładek” oraz aut po nauce jazdy. W praktyce jednak jest to znikomy procent aut, które przyszło nam wyceniać.

Czy wycena jest darmowa?

Zarówno wycena online, która jest orientacyjną wyceną przed inspekcją, jak i wycena w punkcie inspekcji 3-2-1 SPRZEDANE! są darmowe – niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na sprzedaż, czy nie.

Czy po inspekcji muszę sprzedać swój samochód 3-2-1 SPRZEDANE! ?

Nie. Po otrzymaniu wyceny sam decydujesz, czy sprzedasz nam swój samochód.

Czy wycena online i wycena po inspekcji mogą się różnić?

Bardzo się staramy, żeby wycena online była precyzyjna, ale dopiero podczas inspekcji jesteśmy w stanie ocenić dokładnie stan techniczny samochodu, zweryfikować dokumenty i historię serwisową. Podczas oględzin sprawdzamy prawie 200 kryteriów. Finalna propozycja może różnić się od tej zaproponowanej wstępnie online.

Co jest podstawą wyceny samochodu?

Przy wycenie samochodu bierzemy pod uwagę model, rocznik, wyposażenie, pochodzenie auta, przebieg, liczbę dotychczasowych właścicieli, historię serwisową pojazdu oraz wynik naszej inspekcji technicznej.

Jak długo będę czekać na płatność?

Zlecenie płatności jest wysłane tuż po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży. Najczęściej pieniądze trafiają na konto sprzedającego w ciągu 48 godzin.

Jak wygląda wycena i inspekcja samochodu?

Etapy wyceny w punkcie 3-2-1 SPRZEDANE:

Weryfikacja dokumentacji samochodu.

Sprawdzimy dokumenty potwierdzające pochodzenie auta oraz historię obsługi serwisowej (książka serwisowa i/lub faktury napraw i przeglądów).

Oględziny samochodu.

Ocenimy stan wewnętrzny i zewnętrzny Twojego auta pod kątem zużycia, uszkodzeń i jakości wykonania ewentualnych napraw blacharsko-lakierniczych. Dokonamy pomiaru grubości powłoki lakierniczej całego samochodu. Sprawdzimy stan i kompletność wyposażenia auta. Zweryfikujemy przebieg samochodu.

Jazda testowa.

Jazda próbna pozwoli nam ocenić stan techniczny samochodu. Zweryfikujemy pracę silnika, skrzyni biegów, zawieszenia i innych elementów wyposażenia auta.

Oględziny mechaniczne samochodu.

Sprawdzimy ewentualne problemy i usterki mechaniczne, które wyniknęły podczas jazdy testowej.

Co warto zabrać ze sobą na inspekcję?

Należy zabrać ze sobą:

 • dowód osobisty i drugi dokument ze zdjęciem (paszport, prawo jazdy),
 • dowód rejestracyjny z ważnym badaniem technicznym,
 • kartę pojazdu,
 • dokument potwierdzający ubezpieczenie pojazdu,
 • komplet kluczyków,
 • kod do radia (jeżeli samochód posiada kodowane radio),
 • piloty oraz kod do niefabrycznego alarmu (jeżeli taki masz zamontowany w samochodzie),
 • adapter do nakrętek zabezpieczających koła (jeżeli koła Twojego samochodu mają takie zabezpieczenie);

Właściciele samochodów z instalacją LPG proszeni są o dostarczenie nam także:

 • faktury na montaż instalacji, w której powinien być wpisany VIN samochodu oraz jego numer rejestracyjny (w przypadku jeżeli instalacja LPG została zamontowana po dokonaniu rejestracji pojazdu),
 • atestu na butlę z gazem,
 • wyciągu ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji;

Jeśli nie jesteś właścicielem samochodu musisz posiadać pełnomocnictwo współwłaściciela poświadczone notarialnie.

Pamiętaj także, że jeżeli Twój samochód jest zarejestrowany na firmę to musisz wystawić fakturę VAT lub rachunek na podstawie którego dokonasz przeniesienia własności na 3-2-1 SPRZEDANE. Potrzeby będzie także wyciąg z KRS lub wpis do CEIDG (za zgodność z oryginałem). W przypadku samochodów wykupionych z leasingu potrzebny będzie także dowód ich wykupu.

Czy mogę sprzedać samochód zarejestrowany na firmę?

Jak najbardziej! Proces może być jednak trochę dłuższy, ponieważ weryfikacja sprzedającego w przypadku pojazdów zarejestrowanych na firmę wymaga większego zaangażowania.

Czy mogę dostać fakturę za sprzedane auto?

Tak, wystawiamy FV.

Co podnosi wartość mojego auta?

Cenę sprzedaży samochodu podnoszą:

 • książka serwisowa,
 • dodatkowy komplet opon,
 • faktury za serwis samochodu,
 • dodatkowe wyposażenie np. bagażnik dachowy;
Czym zajmuje się 3-2-1 SPRZEDANE! ?

W 3-2-1 SPRZEDANE! sprzedasz samochód szybko, bezpiecznie i w przyjaznej atmosferze. Darmowa wycena, inspekcja i szybka sprzedaż.

Czy można u Was kupić samochód?

Polecamy skorzystanie z oferty OTOMOTO KLIK. Jest to nowoczesna platforma ze starannie sprawdzonymi, używanymi samochodami, które mają Cyfrowy Paszport Pojazdu®. Proces pozyskiwania i przygotowania aut do sprzedaży został opracowany na bazie doświadczeń największego portalu sprzedaży samochodów w Polsce. Dzięki temu klient ma pewność, że kupuje pewny i w pełni sprawdzony pojazd.